Üye Girişi
Detaylı arama ile firma bilgileri, ürün bilgileri, sektör bilgileri gibi kriterler belirterek daha isabetli sonuçlar elde edebilirsiniz.
Kurumsal Yönetim Nedir ?
Kurumsal yönetim, özellikle son yıllarda, şirketlerin daha etkin, verimli ve şeffaf bir biçimde yönetilebilmeleri bakımdan önemini artıran bir yaklaşım haline gelmektedir. Başta AB ve ABD olmak üzere tüm dünyada şirketler için kurumsal yönetim düzenlemeleri hayata geçirilerek bu düzenlemelere uyum zorunlu hale getirilmektedir.
 
Bu çerçevede, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu bünyesinde 2005 yılı sonunda kurulan Kurumsal Yönetim Komitesi de Türkiye’deki şirketleri uzun soluklu, dünyada rekabet edebilir kılmak için yönetimlerinde kurumsallaşmayı ve profesyonelleşmeyi gerçekleştirmeyi ve payları borsada işlem gören şirketler için uygulanan kurumsal yönetim ilkelerine benzer ilkeleri borsa dışı şirketler ve kamu işletmeleri için de getirerek, ilkelerin benimsenmesini ve uygulamanın sağlanmasını amaçlamaktadır.
 
Bu amaçla, komite bünyesinde, çeşitli kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri ile birlikte üzerinde uzlaşılan dört adet kurumsal yönetim projesinin çalışmaları, alt çalışma grupları tarafından yürütülmektedir. Söz konusu projelerin hayata geçirilmesi ile birlikte Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin kurumsal altyapılarının geliştirilmesine ve profesyonelce yönetim anlayışının yerleşmesine önemli katkıların sağlanacağı düşünülmektedir.
 
Kurumsal Yönetim hakkında genel bilgiler, Kurumsal Yönetim İlkeleri ve detaylı bilgiler için lütfen tıklayınız.
Altın : 146.58
Euro : 4.1506
Dolar : 3.5407
İmkb : 107800
Bizi Takip Edin
Türk Ticaret Rehberi - Türkiye'nin Ticari Firma Rehberi    Müminderesi yolu, Rüstemoğlu Apt. No:42/12, SahrayıCedit- İSTANBUL    Telefon:    +90 216 355 75 37    +90 216 355 75 38    info@turkticaretrehberi.com
© 2000 - 2022 Türk Ticaret Rehberi - www.TurkTicaretRehberi.com - Her Hakkı Saklıdır