Detaylı arama ile firma bilgileri, ürün bilgileri, sektör bilgileri gibi kriterler belirterek daha isabetli sonuçlar elde edebilirsiniz.
MTHS Hizmeti
08.05.2018

Yeni ticaret Kanunu kapsamında çok fazla konuşulan ve her şirketin web sitesi olmaz zorunluluğu getireceği beklenen kanun hakkında yayınlanan yönetmeliklerle netleşti.

Yönetmeliklerde belirtilmesine göre denetime bağlı sermaye şirketlerine web sitesi zorunluluğu getirilmekle beraber, oluşturacakları bu web sitesinde şirketçe yayınlanması gereken kanuni ilanların yayını içinde bir bölümün özgülanmasi gerekmektedir.

Web sitelerinde özgülenecek bölümle ilgili olarak firmanın MTHS Faaliyet belgesi alması yada MTHS Faaliyet belgesine sahip firmalardan bu hizmeti alarak kanuni yükümlülüklerini yerine getirmesi gerekmektedir.

MTHS konusunda açıklamayı özetlemek gerekirse,

MTHS: Denetime Tabi Sermaye Şirlketleri web siteleri ana sayfasında " bilgi toplumu hizmetleri " başlığında bir sayfa oluşturarak, bu sayfaya e-imzalı olarak dokumanlarını yüklemelidir. MTHS yazılımı aracılığı ile yapılan bu e-imzalı belge yükleme işlemi mutlaka şirketin imza yetkisine sahip kişiler tarafından yapılmalıdır.  

Son güncelleme sonrası denetime tabi sermaye şirketi tanımı :

* Aktif toplamı ellimilyon ve üzeri Türk Lirası
* Yıllık net satış hasılatı yüzmilyon ve üzeri Türk Lirası
* Çalışan sayısı ikiyüz ve üzeri

 
Altın : 146,58
Euro : 4,1506
Dolar : 3,5407
İmkb : 107800
Bizi Takip Edin
Türk Ticaret Rehberi - Türkiye'nin Ticari Rehberi    Müminderesi yolu, Rüstemoğlu Apt. No:42/12, SahrayıCedit- İSTANBUL
Telefon:    +90 216 355 75 37    +90 216 355 75 38    info@turkticaretrehberi.com
© 2000 - 2019 Türk Ticaret Rehberi - www.TurkTicaretRehberi.com - Her Hakkı Saklıdır Etiket Bulutu